• images/images_ochronadrew/1.png
  • images/images_ochronadrew/2.png

KUPRAFUNG - UNIEPALNIACZ - 100% SYPKI - 25KG

Wodorozcieńczalny koncentrat zabezpieczający drewno przed działaniem ognia. Nie powoduje korozji stali. Obniża temperaturę krzepnięcia roztworu roboczego do -7C. W przypadku konieczności dodatkowej ochrony drewna przed korozją mikrobiologiczną należy stosować go z łącznie z impregnatem KUPRAFUNG-P. Prawidłowo zabezpieczone drewno zgodnie z aprobatą techniczną ITB jest materiałem niezapalnym.

Sposób użycia

Zabezpieczane drewno powinno być suche i czyste (w szczególności pozbawione powłok malarskich i lakierniczych). Kuprafung . Uniepalniacz 100% rozpuścić w ciepłej wodzie w proporcji 1kg na 9,0 / 18 litrów wody, w zależności od metody impregnacji, preparat należy zużyć w ilości minimalnej 190g proszku/1m2 (alternatywnie od 7,60kg do 22,8kg/m3) zabezpieczanego drewna. Roztwór impregnatu można nanosić metodą ciśnieniową (zalecane rozcieńczenie 1:9), kąpiel (zalecane rozcieńczenie 1:6) bądź za pomocą spryskiwacza, wałka lub pędzla (rozcieńczanie 1:5). Uniepalniacz jest wymywany zabezpieczone drewno należy chronić przed opadami atmosferycznymi.


Używamy informacji zapisanych w plikach cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika.