• images/images_ochronadrew/1.png
  • images/images_ochronadrew/2.png

KUPRAFUNG-P One

KUPRAFUNG-P One to gotowy do użycia środek deklarowany do zabezpieczania drewna i wyrobów z drewna przed grzybami podstawczakami powodującymi rozkład drewna i owadami - technicznymi szkodnikami drewna (chrząszczami). Preparat zawiera związki miedzi, charakteryzuje się wysoką zdolnością do penetracji w głąb drewna. Biocydy zawarte w preparacie nadają zabezpieczonemu drewnu jasno zieloną barwę.

Przeznaczenie produktu

KUPRAFUNG-P One jest gotowym do użycia, niewymywalnym impregnatem zalecanym do zabezpieczania drewna ogrodowego i budowlanego metodą zanurzeniową. Zabezpieczone drewno można stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Elementy zabezpieczone środkiem KUPRAFUNG-P One mogą być stosowane w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi i zwierząt oraz w magazynach pasz i żywności, pod warunkiem uniemożliwienia bezpośredniego kontaktu użytkowników i produktów z zaimpregnowanym drewnem. Nadaje się do użycia tak wewnątrz (np. do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego stosowanego w budownictwie) jak i na zewnątrz pomieszczeń, w tym do zabezpieczania elementów architektury ogrodowej takich, jak płotki, pergole, meble ogrodowe. Nadaje się do zabezpieczania palet (także tych, które służą do transportu żywności). Produkt przeznaczony do konserwacji elementów drewnianych narażonych na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych, ale bez kontaktu z glebą lub wodą.

Substancje czynne

Węglan miedzi(II) – wodorotlenek miedzi (II) (1:1): 0,64 g/100g

Poli(oksy-1,2-etanodilo),.alfa.-[2-(didecylmetyloamino)etylo]-.omega.-hydroksy-, propanian (sól): 0,42 g/100g

Sposób użycia

KUPRAFUNG-P One można nanosić na drewno metodą powierzchniową - impregnacja zanurzeniowa. Należy zużyć wymagane ilości produktu.

Uwaga!: Przeznaczone do zabezpieczania drewno powinno być czyste, okorowane, odtłuszczone oraz pozbawione powłok malarskich i lakierniczych. Proces impregnacji drewna należy prowadzić w temperaturze powyżej +5oC.

Sposób stosowania

Wilgotność drewna powinna wynosić max. 25%. Zaimpregnowane drewno sezonować pod zadaszeniem przez minimum 48 godzin. Jeśli drewno ma być stosowane na zewnątrz pomieszczeń chronić je przed opadami atmosferycznymi, przez co najmniej 20 dni.

Zabezpieczenia metodą zanurzeniową

Dawka skutecznego działania bójczego:

Klasa użytkowania 1:

Drewno pod zadaszeniem nie narażone na nawilżanie: 800 g produktu / m²

Klasa użytkowania 2:

Drewno pod zadaszeniem możliwość czasowego zawilgocenia: 800 g produktu / m²

Klasa użytkowania 3:

Drewno narażone na działanie czynników atmosferycznych, ale nie mające stałego kontaktu z glebą i wodą: 1200 g produktu / m²

Zalecane ilości zużycia produktu

Klasa zagrożenia korozją biologiczną 1:

Drewno pod zadaszeniem nie narażone na nawilżanie: 0,8 kg/m² (0,8 l/m²)

Klasa zagrożenia korozją biologiczną 2:

Drewno pod zadaszeniem możliwość czasowego zawilgocenia: 0,8 kg/m² (0,8 l/m²)

Klasa zagrożenia korozją biologiczną 3:

Drewno narażone na działanie czynników atmosferycznych, ale nie mające stałego kontaktu z glebą i wodą: 1,2 kg/m² (1,2 l/m²)


Używamy informacji zapisanych w plikach cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika.