• images/images_ochronadrew/1.png
  • images/images_ochronadrew/2.png

KUPRAFUNG-P Premium

KUPRAFUNG-P Premium to wodorozcieńczalny koncentrat deklarowany do zabezpieczania drewna i wyrobów z drewna przed grzybami podstawczakami powodującymi rozkład drewna i owadami - technicznymi szkodnikami drewna (chrząszczami). Preparat zawiera związki miedzi, charakteryzuje się wysoką zdolnością do penetracji w głąb drewna. Biocydy zawarte w preparacie nadają zabezpieczonemu drewnu jasno zieloną barwę.

Przeznaczenie produktu

KUPRAFUNG-P Premium jest niewymywalnym impregnatem zalecanym do zabezpieczania drewna ogrodowego i budowlanego metodą zanurzeniową. Zabezpieczone drewno można stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Elementy zabezpieczone środkiem KUPRAFUNG-P Premium mogą być stosowane w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi i zwierząt oraz w magazynach pasz i żywności, pod warunkiem uniemożliwienia bezpośredniego kontaktu użytkowników i produktów z zaimpregnowanym drewnem. Nadaje się do użycia tak wewnątrz (np. do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego stosowanego w budownictwie) jak i na zewnątrz pomieszczeń, w tym do zabezpieczania elementów architektury ogrodowej takich, jak płotki, pergole, meble ogrodowe. Nadaje się do zabezpieczania palet (także tych, które służą do transportu żywności).

Produkt przeznaczony do konserwacji elementów drewnianych narażonych na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych, ale bez kontaktu z glebą lub wodą.

Substancje czynne

Węglan miedzi(II) – wodorotlenek miedzi (II) (1:1): 12,70 g/100g

Poli(oksy-1,2-etanodilo),.alfa.-[2-(didecylmetyloamino)etylo]-.omega.-hydroksy-, propanian (sól): 8,40 g/100g

Sposób użycia

KUPRAFUNG-P Premium można nanosić na drewno metodą powierzchniową - impregnacja zanurzeniowa. Należy zużyć wymagane ilości produktu.

Uwaga!: Przeznaczone do zabezpieczania drewno powinno być czyste, okorowane, odtłuszczone oraz pozbawione powłok malarskich i lakierniczych. Proces impregnacji drewna należy prowadzić w temperaturze powyżej +5oC.

Sposób stosowania

Produkt można stosować w postaci 5% lub 8% roztworów.

Zabezpieczenia metodą zanurzeniową

Dawka skutecznego działania bójczego:

Klasa użytkowania 1:

Drewno pod zadaszeniem nie narażone na nawilżanie: 40 g koncentratu / m²

Klasa użytkowania 2:

Drewno pod zadaszeniem możliwość czasowego zawilgocenia: 40 g koncentratu / m²

Klasa użytkowania 3:

Drewno narażone na działanie czynników atmosferycznych, ale nie mające stałego kontaktu z glebą i wodą: 60 g koncentratu / m²

Zalecane stężenie preparatu w kąpieli przeznaczonej do zanurzania drewna powinno wynosić:

Klasa użytkowania 1 i 2:

Drewno pod zadaszeniem: 5% wagowo (800 g roztworu / m2)

Klasa użytkowania 3:

Drewno narażone na działanie czynników atmosferycznych, ale nie mające stałego kontaktu z glebą i wodą: 8% wagowo (750 g roztworu / m2)

Sposób przygotowania roztworów roboczych

Dokładnie wymieszać preparat, tak by był jednorodny w całej objętości.

Aby otrzymać 1000 litrów roztworu roboczego o pożądanym stężeniu należy dodać preparat do wody w ilości podanej poniżej i dokładnie wymieszać.

Stężenie produktu

Koncentrat: Woda do obj. 1m³,tj. :

Roztwór 5% ok. 44 l (50 kg) ok.956 l

Roztwór 8% ok. 70 l (80 kg) ok.930 l

Uwaga: Stężenie roztworu roboczego można określić poprzez pomiar takich parametrów jak jego gęstość czy przewodnictwo elektryczne. Można je również wyliczyć pod warunkiem zachowania ścisłego reżimu technologicznego przy sporządzaniu i stosowaniu roztworu roboczego.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika.