• images/images_ochronadrew/1.png
  • images/images_ochronadrew/2.png

KUPRAFUNG - UNIEPALNIACZ/DELTA HYDROLASUR – System Niewymywalny


KUPRAFUNG
® - UNIEPALNIACZ jest rozpuszczalny w wodzie, przez co niestety może się wymywać z drewna. Z tego wynika, że zaimpregnowane powierzchnie nie mogą być narażone na bezpośrednie działanie opadów atmosferycznych, wody i kontakt z gruntem. Powstała więc konieczność opracowania systemu, który zabezpieczyłby impregnat przed wymywaniem. Wspólnie ze specjalistami z koncernu CD – COLOR (grupa Dörken) podjęliśmy badania nad systemem zapobiegającym wymywaniu się UNIEPALNIACZA z zabezpieczonego drewna. Po przeprowadzeniu szeregu testów okazało się, że produkt firmy CD – COLOR o nazwie DELTA Hydrolasur 5.10 bardzo dobrze zabezpiecza UNIEPALNIACZ przed wymywaniem go z drewna, co zostało udowodnione w trakcie adekwatnych testów laboratoryjnych.

DELTA Hydrolasur 5.10

Delta Hydrolasur 5.10 jest cienkowarstwową lazurą przeznaczoną do zabezpieczania drewnianych powierzchni zewnętrznych oraz wewnętrznych. DELTA Hydrolasur 5.10 wchodzi w skład linii DELTA Woodprotection, która została stworzona w celu zaoferowania kompleksowej ochrony drewna. Seria ta polecana jest w szczególności w zakresie obróbki drewna, w ciesielstwie, stolarstwie, do domów drewnianych, stolarki otworowej. Produkty z linii DELTA Woodprotection na runku niemieckim od wielu lat cieszą się bardzo dobrą opinią i są szeroko stosowane przez tamtejszych fachowców. Produkt dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej i dobarwiany jest na życzenie klienta w oparciu o system barwienia dostarczony przez producenta produktu, niemiecką firmę CD COLOR.

DELTA Hydrolasur 5.10 jest lazurą wodorozcieńczalną zabezpieczającą powierzchnię drewna przed wilgocią oraz promieniowaniem UV mającym destrukcyjny wpływ na powierzchnię drewna. Ochronę przed promieniowaniem UV uzyskujemy dzięki wysokiej jakości pigmentom wchodzącym w skład systemu barwienia opracowanego na potrzeby producenta. Dzięki wysokoskoncentrowanym pigmentom opartym na tlenkach metali uzyskujemy kolory odpowiadające naturalnym barwom drewna oraz kolory z palety DELTA GREYWOOD stanowiącej ciekawą alternatywę dla barw najbardziej popularnych. Wszystkie odcienie doskonale podkreślają rysunek drewna, nawet w przypadku renowacji nie zakrywają naturalnej faktury zabezpieczanej powierzchni.

Lazura tworzy wysoce elastyczne powłoki, bez tendencji to pękania i łuszczenia się, zapewnia dyfuzję pary wodnej. Nie zawiera związków aromatycznych. Produkt jest szybkoschnący, łatwy użyciu, prosty w renowacji. Może być stosowany do drewnianych elewacji, deskowań, podbitek dachowych, okiennic, konstrukcji ryglowych oraz wszelkiego rodzaju wewnętrznych elementach drewnianych. Produkt ze względu na właściwości impregnacyjne wnika głęboko w strukturę drewna dając trwałe, cienkowarstwowe pokrycie, odporne na warunki atmosferyczne. Nie posiada dodatków w postaci fungicydów i insektycydów, dzięki czemu odpowiada postanowieniom DIN EN 71 częśc 3, Bezpieczeństwo zabawek dla dzieci.

Produkt może być nakładany przy użyciu pędzla, poprzez polewanie, zanurzanie oraz poprzez aplikację natryskową. W przypadku normalnego zastosowania, zgodnego z wytycznymi technologicznymi, pyłosuchość osiąga po 30 – 60 minutach. Wcześniejsze zastosowanie impregnatu KUPRAFUNG® - UNIEPALNIACZ nie ma negatywnego wpływu na czas schnięcia produktu. Nakładanie drugiej warstwy możliwe jest już po 2 ÷ 4 godzinach.


Używamy informacji zapisanych w plikach cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika.