• images/images_cdcolor/1.png
  • images/images_cdcolor/2.png
  • images/images_cdcolor/3.png
  • images/images_cdcolor/4.png
  • images/images_cdcolor/5.png
  • images/images_cdcolor/6.png

Preparat do usuwania zielonych nalotów

Pliki do pobrania

alt Zmywacz zielonych nalotów konc

alt Zmywacz zielonych nalotów etykieta

alt Zmywacz zielonych nalotów - arkusz danych składników

LUCITE® All In

Jednowarstwowy akrylowy lakier dyspersyjny przeznaczony do aplikacji natryskiem airless przeznaczony do wymalowań wewnętrznych w dużych obiektach cechujących się podłożem mieszanym takich jak garaże, hale produkcyjne, supermarkety, budynki użyteczności publicznej itp. Produkt posiada doskonałe właściwości przy zastosowaniu na podłożach mineralnych takich jak beton, tynki z grupy P2 – P5, masy szpachlowe, płyty kartonowe gipsowe, metale, metale nieżelazne, tworzywa sztuczne, twarde PCV, tapety z włókna szklanego, blachy powlekane w technologii coil – coating, drewno, stal, powierzchnie ocynkowane oraz tynki gipsowe. Powierzchnia po ostatecznym doschnięciu uzyskuje wykończenie w jedwabistym macie. Kolor, stopień powierzchni jest w 100% powtarzalny na każdym podłożu. Zabudowa z płyt gipsowo kartonowych nie wymaga gruntowania, należy ją dokładnie odpylić. Nadaje się do aplikacji również przy użyciu pędzla oraz wałka. Tworzy powłoki wysoce elastyczne, odporne na zabrudzenia nadające się do szorowania.

Właściwości:

- wodorozcieńczalny, przyjazny dla środowiska,

- bezwonny,

- szybkoschnący, doskonale przyczepny na każdym podłożu,

- paroprzepuszczalny,

- najwyższa siła krycia,

- odporny na zabrudzenia,

- odporny na szorowanie na mokro,

- cienkowarstwowy, zachowuje strukturę podłoża,

- doskonale nadaje się do aplikacji pędzlem lub wałkiem,

- do aplikacji bez podkładu na powierzchniach ocynkowanych, aluminium, twardym PCV,

- szeroka gama kolorystyczna w systemie barwienia MixPlus

Zużycie:

airless: 200 ml/m2 pędzel/wałek: 120 ml/ m2

Dostępne opakowania:

1,0l / 5,0l / 12,0l / 120l

LUCITE® Inside Plus

Farba dyspersyjna najwyższej klasy, o wszechstronnym zastosowaniu, odporna na ścieranie. Przeznaczona do tworzenia najwyższej klasy powłok malarskich na wszystkich powierzchniach wewnętrznych. Szybkoschnąca, nie zawierająca rozpuszczalników, bezwonna. Dzięki szybkiemu i bezzapachowemu wysychaniu szczególnie nadaje się do obiektów, które powinny być malowane dwukrotnie tego samego dnia np. szpitale, hotele, restauracje, zakłady gastronomiczne, gabinety lekarskie, przedszkola. Ze względu na dużą zawartości substancji rozlewnych doskonale rozprowadza się na każdej powierzchni. Posiada wysoką siłę krycia – klasa 1 oraz doskonałe właściwości w przypadku szorowania na mokro. Dopuszcza możliwość dokonywania poprawek w przypadku wymalowań na dużych powierzchniach.

Właściwości:

- lekko wypełniająca,

- bardzo łatwa w obróbce,

- podwójna siła krycia, najczęściej wystarczy jedna aplikacja,

- wysoce dyfuzyjna,

- nie żółknie,

- szeroki wybór kolorów w systemie barwienia MixPlus,

- długi czas otwarcia

- możliwość bezproblemowego dokonywania poprawek,

- odporna na „fogging”

- łapanie kurzu z powietrza,

- wysoka wydajność,

- klasa wytrzymałości na ścieranie na mokro 2 wg DIN EN 13 300, odporna na szorowanie wg DIN 53 778,

- bez zawartości rozpuszczalników i bezemisyjna (ELF), neutralna w zapachu.

Zużycie:

ok. 100 – 120 ml/m2

Dostępne opakowania:

2,5l/ 5,0l/ 12,0l

LUCITE® House Paint

Uniwersalna farba elewacyjna o doskonałych właściwościach do zastosowań zewnętrznych na podłożach mineralnych typu beton, cegła, płyty włóknisto – cementowe, stare elastyczne powłoki elewacyjne, jak również na podłożach typu drewno, metale nieżelazne, twarde PCV, blachy powlekane w technologii coil – cating, powierzchnie ocynkowane oraz dachówce cementowej. LUCITE House Paint jest produktem wodorozcieńczalnym na bazie czystego akrylu stanowiąca produkt jedyny w swoim rodzaju w rodzinie farb wielofunkcyjnych z uwagi na zastosowanie zaawansowanej technologii spoiw opracowanej przez DuPont, która ustala nowe kryteria jakościowe zapewniające długotrwałą ochronę fasad i elementów zewnętrznych przed wpływem warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV. Gwarantuje długoletnią stabilność koloru w grupie A1. Właściwości związane z bezproblemowym przygotowaniem podłoża oraz bardzo krótkim czasem schnięcia zapewniają konkurencyjność dla wykonawców. Powłoka uzyskana z użyciem produktu LUCITE® House Paint jest nie tylko wysokoplastyczną membraną ochronną, oferuje również kilka dodatkowych funkcji: jakość trwałej ochrony fasad wspomagają wewnętrzne kapilarne właściwości hydrofobowe, dzięki którym nasiąkanie powierzchni wodą jest znacznie zredukowane. Cząstki zanieczyszczeń obecne w wodzie deszczowej, nie są w stanie odkładać się w sposób trwały i ulegają wypłukaniu. Fasada pozostaje przez dłuższy czas sucha i czysta. Równocześnie powierzchnia o charakterze nanostruktury zmniejsza ilość punktów przylegania zanieczyszczeń, a skłonność powłoki fasady do zanieczyszczenia zmniejsza się znacznie. Zawiera również dodatkowy składnik chroniący przed rozwojem glonów i mchów. Produkt cechuje również ekstremalna siła przylegania, która wynika z dużego udziału spoiwa w ilości ponda 40%, który pozwala zachować doskonałą przyczepność nawet w przypadku podłoży krytycznych. Duże znaczenia w przypadku wymalowań renowacyjnych ma stopień elastyczności uzyskanej powłoki, która w przypadku LUCITE® House Paint może rozciągać się nawet do 150%. Dzięki temu powłoka nie złuszcza się i nie odrywa. Powłoka dostosowuje się bezproblemowo do wahań wymiarów podłoża. LUCITE® House Paint nie zmienia również struktury podłoża ponieważ jest produktem cienkowarstwowym.

Właściwości:

- rozcieńczalna wodą, przyjazna dla środowiska

- bardzo łatwe cienkowarstwowe rozprowadzanie

- szybko schnąca, bardzo dobrze przylegająca

- przepuszczalna dla pary wodnej, odporna na ulewne deszcze

- wysoce elastyczna

- odporna na kredowanie i ługowanie

- błona konserwująca, tylko przy aplikacji na elewacjach

Zużycie:

ok. 100 – 140 ml/m2

Dostępne opakowania:

1,0l/ 5,0l/ 12,0l

LUCITE® Inside Satin

Wysokiej jakości, bardzo wytrzymała, zachowująca strukturę farba do wnętrz na bazie dyspersji akrylowej. Do stosowania na podłożach typu: tynk, płyty gipsowe, płyty gipsowo – kartonowe, tapety, w tym tapety typu Rauhfaser, z włókna szklanego i okładziny ścienne. Odporna nadająca się do szorowania. Szczególnie przydatna na powierzchniach narażonych na duże obciążenia mechaniczne w budynkach takich jak hotele, szpitale, domy opieki, biura, przedszkola, gabinety lekarskie itp. Nadaje wymalowanym powierzchniom szlachetny i elegancki jedwabisty połysk dzięki, któremu podkreśla i eksponuje strukturę malowanej powierzchni.

Właściwości:

- bardzo łatwa w obróbce,

- zachowuje strukturę malowanej powierzchni,

- wysoce dyfuzyjna,

- bardzo wysoka zawartość bieli,

- bardzo dobrze kryjąca,

- nadaje się do szorowania, odporna na domowe środki czyszczące,

- nie zawiera rozpuszczalników, bezemisyjna o neutralnym zapachu,

- klasa wytrzymałości na ścieranie na mokro 2 DIN EN 13 300, odporna na szorowania wg DIN 53 778

Zużycie:

ok. 140 ml/m2

Dostępne opakowania:

5,0l/ 12,0l

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika.