• images/images_ochronadrew/1.png
  • images/images_ochronadrew/2.png

KUPRAFUNG-Q Optimum

KUPRAFUNG-Q Optimum to wodorozcieńczalny koncentrat przeznaczony do zabezpieczania drewna i wyrobów z drewna przed grzybami domowymi ( podstawczakami) rozkładającymi drewno oraz owadami technicznymi szkodnikami drewna. Preparat zawiera związki miedzi, charakteryzuje się wysoką zdolnością do penetracji w głąb drewna. Substancje czynne zawarte w preparacie nadają zabezpieczonemu drewnu jasno zieloną barwę.

Przeznaczenie produktu:

KUPRAFUNG-Q Optimum jest niewymywalnym impregnatem zalecanym do zabezpieczania drewna ogrodowego i budowlanego metodą próżniowo-ciśnieniową. Zabezpieczone drewno można stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Elementy zabezpieczone środkiem KUPRAFUNG-Q Optimum mogą być stosowane w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi i zwierząt oraz w magazynach pasz i żywności, pod warunkiem uniemożliwienia bezpośredniego kontaktu użytkowników i produktów z zaimpregnowanym drewnem. Nadaje się do użycia tak wewnątrz (np. do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego stosowanego w budownictwie) jak i na zewnątrz pomieszczeń, w tym do zabezpieczania elementów architektury ogrodowej takich, jak płotki, pergole, meble ogrodowe. Nadaje się do zabezpieczania palet (także tych, które służą do transportu żywności w opakowaniu).

Substancje czynne:

Diwodorotlenek miedzi: 13,50 g/100g
Chlorek didecylodimetyloamoniowy: 8,75 g/100g

Sposób użycia:

KUPRAFUNG-Q Optimum można aplikować metodą próżniowo-ciśnieniową.

Uwaga!: Przeznaczone do zabezpieczania drewno powinno być czyste, okorowane, odtłuszczone oraz pozbawione powłok malarskich i lakierniczych. Proces impregnacji drewna należy prowadzić w temperaturze powyżej +5oC.

Impregnacja próżniowo - ciśnieniowa:

Dawka skutecznego działania bójczego:

- 1 i 2 klasa użytkowania 24 kg/m3 drewna

- 3 klasa użytkowania 30 kg/m3 drewna

- 4 klasa użytkowania 34 kg/m3 drewna

Sposób przygotowania roztworu roboczego:

Dokładnie wymieszać preparat, tak by był jednorodny w całej objętości.

Aby otrzymać 1000 litrów roztworu roboczego o pożądanym stężeniu należy dodać preparat do wody w ilości podanej poniżej i dokładnie wymieszać.

Wymagane stężenie preparatu: Koncentrat: Woda do obj. 1m³,tj. :

Roztwór 4% ok. 35 l (40kg) ok.965 l


Używamy informacji zapisanych w plikach cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika.